Üniversite Mali İşler ve Kalite ile İlgili Rektör Danışmanı

Prof. Dr. İsa SAĞBAŞ

1969 yılında Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokulu Dinar’da, Liseyi İzmir Maliye Okulunda bitirdi. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu. 1992-1993 yıllarında Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nde çalıştı. YÖK burslusu olarak İngiltere’de Birmingham Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı. 2000 yılında yardımcı doçent, 2005 yılında doçent, 2011 yılında profesör olarak atandı. Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Dekanlık (2012 Kasım – 2017 Eylül) ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcılığı (2015 Temmuz – 2019 Nisan) görevlerinde bulundu. 23 Nisan 2019 tarihinde Rektör Danışmanı olarak atandı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Üniversite-Sanayi İşbirliği ile ilgili Rektör Danışmanı
Prof. Dr. Yusuf KARACA

1966 Sivas doğumlu olan Yusuf Karaca ilk, orta ve lise öğrenimini Sivas’ta tamamlamıştır. 1993 yılında Anadolu Üniversitesi Kütahya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olmuş ve aynı yıl Afyon Kocatepe Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak başlamıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Üretim Yönetimi ve Pazarlama alanında Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını tamamlamıştır. 2003-2011 yılları arası Şuhut Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü, 2011-2017 Yıllarında ise Sandıklı Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2011 Yılında Doçent ünvanı ve 2018 yılında ise Profesörlüğe yükselmiştir. Görev süresi boyunca Üniversite sanayi işbirliği alanında Afyonkarahisar ili içerisinde çeşitli sektörlerle çalışmalar yapmıştır.

Halen Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölüm Başkanlığı görevlerini yürütmekte ve aynı fakültede dersler vermektedir. Üniversite Sanayi İşbirliğinden sorumlu Rektör Danışmanı olarak da görev yapmaktadır. İyi derecede İngilizce bilen Karaca evli ve üç çocuk babasıdır.

Hukuk ile ilgili Rektör Danışmanı

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet HATİPOĞLU

1980 Merzifon doğumlu olan Mehmet Hatipoğlu, ilk, orta ve lise öğretimini Merzifon’da tamamladıktan sonra 1999 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2003 yılında mezun olmuştur. İstanbul’da stajını tamamlayıp, kısa süreli avukatlık hayatından sonra Uşak Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi kadrosuna atanarak Yüksek Lisansını Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Mali Hukuk Anabilim dalında: doktorasını ise Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Kamu Hukuku Anabilim dalında tamamlamıştır. Doktora sürecinde 1,5 yıl Avustralya’da Southern Cross Üniversitesinde misafir öğretim elemanı olarak görev yapan Hatipoğlu, 2013 yılında Yardımcı Doçentlik kadrosuna atanmış aynı üniversitede Adalet Meslek Yüksekokulu Kurucu Müdürü olarak görev yapmıştır. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev yapan Hatipoğlu, 1 yıl süresince de ‘’TOBB 81 ile Akademik Danışman Projesi’’ kapsamında Uşak İl Danışmanı vazifesini başarıyla sürdürmüştür.

2016 Yılında 1 yıldır çeşitli dersler verdiği Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne atanan Hatipoğlu, halen aynı üniversitede Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve hukuk işlerinden sorumlu Rektör Danışmanlığı görevlerini yürütmektedir. İyi derece İngilizce bilen Hatipoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kurumsal İletişim ile ilgili Rektör Danışmanı

Dr. Öğr. Üyesi Sena COŞKUN

1981 yılı Muğla doğumlu olan Sena Coşkun, ilk, orta ve lise öğrenimini Muğla’da tamamladı. 1999 yılında kaydolduğu Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden 2003 yılında mezun oldu. 2004 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi kadrosuna atanan Coşkun, yüksek lisansını 2006 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Radyo, Televizyon ve Sinema Anabilim dalında; doktorasını da 2016 yılında yine Gazi Üniversitesi’nin aynı Anabilim dalında tamamladı.

2007-2015 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini yürüten Coşkun, 2015 yılında kadro yerine döndü. 2018 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümüne Doktor Öğretim Üyesi olarak atandı. Halen Sinema ve Televizyon Bölümü Başkan Yardımcılığı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevlerini yürüten Coşkun’un medya çalışmaları ve iletişim hukuku alanında mesleki ve hakemli dergilerde yayımlanmış makaleleri, ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda sunulmuş çok sayıda bildirisinin yanı sıra 2 adet de kitabı bulunmaktadır. Üniversitemizin kurumsal iletişim faaliyetlerini koordine etmek ve destek sunmak üzere, 7 Mayıs 2019 tarihinde Rektör Danışmanı olarak görevlendirilmiştir.