Image

 

Merkez Kütüphanemiz, çağın gerektirdiği bilgi hizmetini basılı ve elektronik ortamda en iyi şekilde sunan ve Üniversitemizin gelişimine katkıda bulunan örnek bir bilgi merkezi olma amacıyla öğrenci, idari ve akademik personel ile diğer kullanıcılara hizmet vermektedir.

Grup çalışma odaları ve akademisyen çalışma bölümleri bulunan Kütüphanemizde kitaplar açık raf sisteminde düzenlenmiştir. Gelişmiş Kütüphane Otomasyon Sistemi ile internet üzerinden kütüphanedeki kaynakların taraması ve diğer işlemler yapılabilmektedir. Kullanıcılar, otomatik ödünç-iade (self-check) cihazlarıyla işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilmektedir.

Bunun yanı sıra tüm kullanıcılarımız, uzaktan erişim sistemimizle kütüphanenin elektronik kaynaklarından 7/24 faydalanabilmektedir. Kütüphanemiz koleksiyonunda 172.000’in üzerinde basılı yayın (kitap, tez ve nadir eser) ile 1007 adet süreli yayın bulunmaktadır. Ayrıca 204.928 adet e-kitap satın alınarak kullanıcılarımızın hizmetine sunulmuştur.

Kütüphanemizde TÜBİTAK-ULAKBİM tarafından sağlanan 19 adet veri tabanı ile abone olunan 14 adet veri tabanı olmak üzere toplam 33 adet elektronik veri tabanı bulunmaktadır. Bu veri tabanları içeriğinde 4.230.087 e-kitap, 44.861 e-dergi ve 5.515.336 e-tez bulunmaktadır.

Image Image

 

PROF. DR. ŞEHABETTİN YİĞİTBAŞI KÜTÜPHANESİ Web Sitesi