Beslenme ve Sağlık

Kampüslerimizde öğrencilerimiz için çeşitli tür ve fiyatlarda yemek yeme seçenekleri bulunmaktadır. Ahmet Necdet Sezer Kampüsümüzde Öğrenci Vadisi adı verilen alanda bulunan Vadi Kafe, merkezi kantin olarak öğrencilerimize hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra akademik birimlerimizin binaları içerisinde 08.00-19.00 saatleri arasında hizmet veren öğrenci kantinlerimiz bulunmaktadır.

Image   Image

Ayrıca aynı anda 3000 kişiye yemek hizmeti sunma kapasitesine sahip merkezi yemekhanemiz bulunmaktadır. Yemekhaneden faydalanan öğrencilere kimlik kartları ile kiosk makinelerinden rezervasyon yaptırma imkânı sunulmaktadır. Haftalık kart satışının yanı sıra günlük ve misafir yemek fişi satışının da yapıldığı öğrenci yemekhanesinde 11.00-14.00 saatleri arasında öğle yemeği, 18.00-20.00 saatleri arasında da akşam yemeği hizmeti verilmektedir.

Image   Image

Merkezi Yemekhanemizde hafta içi öğle ve akşam yemeklerinde tabldot yemek çıkmakta olup, yemekhanenin hemen yanında yer alan ve Üniversitemiz İktisadi İşletme Müdürlüğünce işletilen Değirmen Kafe’de 08.30-17.30 saatleri arasında kahvaltı, öğle ve akşam yemeği verilmektedir. Benzer bir hizmet, Ahmet Necdet Sezer Kampüsümüzde yer alan Kuğu Kafe’de de sunulmaktadır.

Üniversitemize bağlı fakülte / yüksekokul / meslek yüksekokullarında okuyan tüm öğrencilerimiz, il genelinde faaliyet gösteren aile hekimliklerinde muayene olabilirler.