HIZLI ERİŞİM

Rektör Danışmanları

Üniversite-Sanayi İşbirliği ile ilgili Rektör Danışmanı
Prof. Dr. Tuğrul KANDEMİR

1969 Ankara doğumlu ve aslen Kırıkkale’li olan Tuğrul Kandemir, ilkokulu Ankara’da ortaokul ve liseyi Kırıkkale’de tamamladı. 1993 Yılında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başladı. Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde 1995 yılında Yüksek Lisansı, 2003 yılında Doktorasını tamamladı.

2004–2007 yılları arasında KOSGEB, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyonkarahisar Sanayi ve Ticaret Odası işbirliği ile kurulan Türkiye’nin ilk Sinerji Odağı’nın kuruculuğu ve yöneticiliğini yaptı. 2007 yılında İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevine atandı. Ayrıca 2007-2011 yılları arasında üniversite sanayi işbirliği koordinatörlüğü görevlini de yürüten Tuğrul Kandemir, bu yıllar arasında İşletme Bölümü Sayısal Yöntemler Anabilim Dalı Başkanlığı ile Fakülte Yönetim kurulu üyeliklerinde de bulundu. 21 Mart 2011 tarihinde Rektör Danışmanlığı görevine atanan Tuğrul Kandemir, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hukuk ile ilgili Rektör Danışmanı

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet HATİPOĞLU

mehmet_hatipoglu

1980 Merzifon doğumlu olan Mehmet Hatipoğlu, ilk, orta ve lise öğretimini Merzifon’da tamamladıktan sonra 1999 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2003 yılında mezun olmuştur. İstanbul’da stajını tamamlayıp, kısa süreli avukatlık hayatından sonra Uşak Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi kadrosuna atanarak Yüksek Lisansını Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Mali Hukuk Anabilim dalında: doktorasını ise Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Kamu Hukuku Anabilim dalında tamamlamıştır. Doktora sürecinde 1,5 yıl Avustralya’da Southern Cross Üniversitesi’nde misafir öğretim elemanı olarak görev yapan Hatipoğlu, 2013 yılında Yardımcı Doçentlik kadrosuna atanmış aynı üniversitede Adalet Meslek Yüksekokulu Kurucu Müdürü olarak görev yapmıştır. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev yapan Hatipoğlu, 1 yıl süresince de ‘’TOBB 81 ile Akademik Danışman Projesi’’ kapsamında Uşak İl Danışmanı vazifesini başarıyla sürdürmüştür.

2016 Yılında 1 yıldır çeşitli dersler verdiği Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne atanan Hatipoğlu, halen aynı üniversitede Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve hukuk işlerinden sorumlu Rektör Danışmanlığı görevlerini yürütmektedir. İyi derece İngilizce bilen Hatipoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.