Ahmet Necdet Sezer Yerleşkesi

Atatürk Kongre Merkezi

7320 metrekare kapalı alana sahip 3blokğu 3 katlı ve 2 bloğu tek katlı olmak üzere 5 bloktan oluşmuştur. 928 kişilik ana konferans salonu bulunan merkezde 2 adet toplantı salonu ve 2 adet seminer solunu bulunmaktadır. Kongre Merkezinde ayrıca idari ofisler yönetici odaları ayrı girişleri bulunan vip salonları sahne arkası bay bayan soyunma odaları sanatçı dinlenme odaları çay salonu yemekhane, kafeterya santral odası depo ve dekor odaları mevcuttur.

 

Prof. Dr. Sabri Bektöre Konferans Salonu

Ahmet Necdet Sezer Yerleşkesi B Eğitim Blokunda yer alan konferans salonu 15 Mart 2004 tarihinde açılmıştır. Üniversitemize büyük emek vermiş olan Prof. Dr. Sabri Bektöre’nin adının verildiği konferans salonu 183 kişilik oturma kapasitesine sahiptir.

 

Erdal Akar Konferans Salonu

Ahmet Necdet Sezer Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde yer alan Erdal Akar Konferans Salonu toplam 132 kişilik kapasitesiyle hizmet vermektedir. Ses düzeni kurulmuş olan salon, Şubat 2001 tarihinden itibaren faaliyet göstermektedir.

 

Abdullah Kaptan Konferans Salonu

Ahmet Necdet Sezer kampüsü Eğitim Fakültesi’nde yer alan Abdullah Kaptan Konferans Salonu toplam 346 kişilik kapasitesiyle hizmet vermektedir. Ses düzeni kurulmuş olan salon, Eylül 2005 tarihinden itibaren faaliyet göstermektedir.

 

Ahmet Karahisari İlahiyat Yerleşkesi

Hayrettin Barut Konferans Salonu

Ahmet Karahisari Yerleşkesinde inşa edilen ve Afyonkarahisar’ın belediye eski başkanı Hayrettin Barut’un adı verilen konferans salonu 29 Haziran 2004 tarihinde açılmıştır. İnşasına 1 Haziran 2004 tarihinde başlanan ve bir aydan kısa bir süre içerisinde tamamlanan Hayrettin Barut Konferans Salonu 220 kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Salon bilimsel ve kültürel toplantıların yanı sıra konser gibi müzik etkinlikleri için de kullanılmaktadır.

 

M. Rıza Çerçel Kültür Merkezi

Üniversitemizin kuruluşundan itibaren rektörlük binası olarak kullanılan ve tarihi dokusu korunarak restore edilen bina kültür merkezi olarak hizmet vermektedir. Merkeze Afyonkarahisar’a büyük hizmetleri olan merhum milletvekili M. Rıza Çerçel’in adı verilirken binada merkez müdürlüklerimiz hizmet vermektedir.